Skip to content

Zajęcia grupowe

Fitball

Zajęcia przeznaczone dla wszystkich osób również ze schorzeniami kręgosłupa i stawów. Podczas zajęć wykorzystywane są specjalistyczne piłki, które umożliwiają odciążenie stawów i bezpieczne wykonanie ćwiczeń wzmacniających poszczególne partie mięśni. Ćwiczenia z piłką należą do grupy ćwiczeń równoważnych, podczas nich można siedzieć na piłce, leżeć na niej przodem lub tyłem albo opierać się o nią bokiem. Ćwiczenia z piłką poprawiają umiejętność czucia ciała w przestrzeni zwaną propriorecepcją.

Zastosowanie: w treningu ogólnorozwojowym do wzmocnienia mięśni grzbietu, zwiększenia ruchomości w stawach, poprawy kondycji, w schorzeniach neurologicznych, a także przy korekcji wad postawy i rehabilitacji. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych trenerów posiadających wyszktałcenie w kierunku fizjoterapii.

Zdrowy kręgosłup

Trening skoncentrowany jest na uczeniu prawidłowej postawy ciała, wzmacnianiu osłabionych mięśni posturalnych.

Celem zajęć jest poprawa ruchomości kręgosłupa i rozciąganie najważniejszych grup mięśniowych, przykurczonych w wyniku siedzącego trybu życia/pracy. Zajęcia są przygotowane z myślą o osobach, które mimo młodego wieku już cierpią na bóle kręgosłupa.

Specjalnie przygotowany zestaw ćwiczeń pozwoli Ci uchronić się przed bólami pleców w odcinku lędźwiowym i poprawi komfort Twojego życia.

Biegaj z głową

Biegaj z głową : Zajęcia " Biegaj z głową" to zestaw ćwiczeń przygotowany głównie dla osób, których główną aktywnością fizyczną jest bieganie, jogging oraz jest to idealne rozwiązanie dla osób przygotowujących się do biegów długodystansowych.

Myślisz o poprawieniu kondycji, wytrzymałości lub chcesz wzmocnić partie mięśni najbardziej narażone na kontuzje?. Przez podkreślanie indywidualnych potrzeb, bez względu na wiek, czy umiejętności i podkreślając wagę monitorowania układu mięśniowego , program "Biegaj z głową" oferuje energię i koleżeństwo zajęć grupowych, bez współzawodnictwa i presji.

Instruktor czuwa nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń i motywuje uczestników zajęć. Udziela również wielu cennych porad i rozpisuje plan treningowy.

Reha Fit

Reha Fit : Zajęcia "Reha-Fit" to Ogólne usprawnianie, poprawa kondycji fizycznej, zmniejszenie dolegliwości bólowych, poprawa elastyczności mięśni posturalnych.

Wszystkie ćwiczenia prowadzone są ze zminimalizowaniem nieprawidłowych obciążeń dla kręgosłupa i kończyn dolnych. Zajęcia kończą się krótka relaksacją, która pozwala się odprężyć i poczuć własne ciało. Precyzyjnie dobrane ćwiczenia są bezpieczne, a wykonywane systematycznie są najskuteczniejszą formą uzyskania wysokiej sprawności fizycznej. W efekcie nasi Klienci nabierają energii, czują się sprawniejsi i zdrowsi, łatwiej się akceptują oraz nabierają dystansu do problemów dnia codziennego. Adresowane dla osób w każdym wieku.

Główne cele zajęć: - chcą czuć się sprawne, - chcą poprawić sylwetkę, - chcą mieć pewność, że ćwiczenia będą dobrane odpowiednio do ich stanu zdrowia, - chcą zachować młodzieńczy wigor - doceniają kameralne warunki ćwiczeń

Stabilizacja

Stabilizacja : Sprawna stabilizacja centrum nie jest bynajmniej związana z „kaloryferem” na brzuchu!

Termin „stabilizacja centralna” (ang. core stability) odnosi się do wydolności głębokich mięśni tułowia, których rolą jest kontrola centrum naszego ciała w statyce i dynamice. Rola wydolności systemu głębokiej stabilizacji centralnej ma w sporcie znaczenie głównie z dwóch powodów: po pierwsze - zmniejsza ryzyko urazów, po drugie - optymalizuje osiągi. Trening centralnej stabilizacji powinien być stałym elementem treningu uzupełniającego w sporcie. Prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń jest zawsze bardzo ważna, a ćwiczenia "core" nie należą do najłatwiejszych. Aby były one efektywne i nie powodowały dyskomfortu w czasie ćwiczenia, należy precyzyjnie stosować się do wskazówek doświadczonego trenera. Korzyści wynikają głównie z tego, że trening stabilizacji centralnej kładzie nacisk na naturalne zdolności ciała do ruchu w trzech anatomicznych płaszczyznach. Jeśli stabilizacja jest słaba lub nie włącza się w odpowiednim momencie, może ona wpływać na nasz komfort życia.