Skip to content

Odnowa Biologiczna:

Tryb życia, który jesteśmy zmuszeni prowadzić egzystując w dużych miastach, nie sprzyja zdrowiu. Wdychamy trujące spaliny, źle się odżywiamy, mało się ruszamy, żyjemy w ciągłym stresie. Pracujemy nocami, krótko śpimy, a niewyspani faszerujemy się kawą lub energydrinkiem, który rozbudza na krótką chwilę nasze zmęczone ciało i umysł. Niestety na dłuższą metę płacimy za to wszystko zdrowiem. Powinniśmy zadbać o nasz organizm w myśl zasady" Lepiej zapobiegać niż leczyć".

Odnowa biologiczna, czyli szereg zabiegów poprawiających pracę układu krwionośnego, redukujących napięcie mięśni i ujędrniających skórę, naprawdę nie trwają długo. Już jeden zabieg daje zauważalne efekty relaksacyjne. Stosowana systematycznie na długi czas przyniesie ulgę dla ciała. Możliwość wyciszenia się, tak rzadka w obecnych czasach, uspokoi nasz system nerwowy redukując stres i negatywne skutki z nim związane.

Krakowska Fabryka Zdrowia oferuje następujące formy odnowy biologicznej:

Masaż gorącymi kamieniami

Gorące kamienie w rękach eksperta stają się doskonałym narzędziem do relaksacji ciała. Stanowią doskonałe uzupełnienie kompleksowej terapii i są sposobem na wyciszenie się od zgiełku codzienności. Specjalnie wyselekcjonowane skały cechujące się najkorzystniejszym współczynnikiem oddawania nagromadzonego w nich ciepła służą zarówno do punktowego rozgrzewania mięśni i stawów ale mogą także, poprzez specjalistyczny masaż, dawać ulgę od długotrwałych i przewlekłych bóli. Masaż gorącymi kamieniami to doceniona na całym świecie metoda, z której zalet korzystają już miliony osób sięgających po pomoc wykwalifikowanych masażystów aby w wyjątkowej atmosferze oddać się niespotykanemu odprężeniu.

Połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu współczesnego człowieka, relaksując i regenerując całe ciało.

Masaż całościowy lub wybranych partii ciała

Oferta obejmuje zarówno kompleksowe masaże całego ciała, jak i masaże obejmujące jego wybrane partie. Wykorzystanie sprawdzonych technik masażu (m.in. głaskania, rozcierania, ugniatania podłużnego, poprzecznego, kulistego, oklepywania) owocuje pełnym odprężeniem ciała i umysłu lub poprzez efekt przekrwienny przyspiesza regeneracje mięśni i pobudza. Odpowiednie stosowanie może więc działać kojąco na nasze ciało (masaż relaksacyjny), pobudzająco i regeneracyjnie (masaż sportowy), pomagać w usunięciu z wody i rozbijać cząsteczki tłuszczu (np. masaż antycellulitowy) lub być uzupełnieniem terapii przywracającej sprawność naszemu organizmowi (masaż leczniczy). Typów masaży jest wiele, nasi terapeuci dzięki swej wiedzy dopasują odpowiedni zestaw technik do indywidualnych potrzeb kazdego pacjenta.